2013/05/20

The Civil Wars


Cześć! 


Dziś chciałabym przedstawić Wam jeden z moich ulubionych zespołów - The Civil Wars.

I od razu zaznaczam, nie oceniajcie mojego stylu muzycznego, tylko na podstawie tego jednego zespołu, bo słucham przeróżnej muzyki, zależnie od nastroju. Bardzo lubię "odkrywać" nowe, świeże nabytki sceny muzycznej.The Civil Wars to duet - zespół tworzą Joy Williams John Paul White. Obydwoje z już niemałym dorobkiem muzycznym: Joy nagrywa już 10 lat, a John Paul gra zawodowo od 16 roku życia, oboje pisali teksty dla innych wykonawców. Barton Hollow to ich pierwszy wspólny album. 

 Barton Hollow

1. 20 Years
2. I've Got This Friend
3. C'est la mort
4. The Whom It May Concern 
5. Poison & Wine
6. My Father's Father
7. Barton Hollow
8. The Violet Hour
9. Girl With the Red Balloon
10. Falling
11. Forget Me Now
12. Birds of a Feather
13. I Want You Back
14. Dance Me to the End of LoveDebiutancka płyta została wydana w 2011 roku. Była nominowana do najlepszej muzycznej nagrody Grammy w dwóch kategoriach: Best Folk Album i Best Country Duo/Group Performance. I obie te nagrody wygrali. Mogę także poszczycić się nagrodą Grammy za piosenkę Safe & Sound wykonaną razem z Taylor Swift do Igrzysk Śmierci.  Na soundtracku do tego filmu pojawiła się też ich kawałek Kingdom Come

The Civil Wars kocham przede wszystkim za występy na żywo. Są jeszcze lepsze niż oryginalne nagrania na płycie( te oczywiście też są dobre). Patrząc na nich widzi się tę pasję, zaangażowanie. Śpiewają tak, jakby jedno drugiego dopełniało, jakby znali swoje myśli. :) Mały przykładzik i jedno z moich ulubionych wykonań:

Cover piosenki Michael'a Jacksona Billie Jean 
We wrześniu 2012 roku zespół zawiesił swoją działalność ze względu na: "internal discord and irreconcilable differences of ambition". Na szczęście nie odeszli na długo, bo w maju tego roku ogłosili, że wracają z nową płytą (data premiery jeszcze nie została potwierdzona). Na pewno ją przesłucham i dam Wam znać o moich wrażeniach. 

Polecam bardzo The Civil Wars. 
Dajcie znać jak Wam się podoba! I koniecznie polećcie mi coś nowego.


A tym czasem, żegnam się miło i serdecznie :*
Cece  

2 komentarze:

  1. miałam napisać to już wcześniej, ale wyleciało mi z pamięci. Posłuchałam ich trochę i jestem oczarowana!

    OdpowiedzUsuń
  2. Nawet sama nazwa zespołu jest intrygująca. Muzyka za to wspaniała. Wyczuwam elemnety bluesa, którego bardzo lubię. I głosy świetne. Po prostu zakochałam się. Nowy nabytek do mojej playlisty. I fajny pomysł na samą gitarę. Coś różnorodnego, od zwykłego rocka czasem mi się przyda. A Bille Jean - lepszy od Michaela XD

    OdpowiedzUsuń